37
54
%32
indirim
Yazar:
Basım Tarihi:
Temmuz 2021
Sayfa Sayı:
546
Dil:
Türkçe
Tedarik Süresi :
48 Saatte Kargoya Teslim

Tasavvufi İrfan ve Ahlaka Dair

 

İslam dininin ihsan boyutunu konu eden tasavvuf, her mümin için elzem olan imanı, ilmi, irfanı, kulluğu, edebi, güzel ahlakı, insan sevgisini, kâinatı Hak için okumayı ve mülkü Hak yolunda kullanmayı öğretmiştir, öğretmektedir. Günümüz insanının bu irfan hazinesine su ve hava gibi ihtiyacı vardır. O, bütün insanlık için yüce Allah’ın bir rahmetidir.

 

Tasavvufun, âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz’in (s.a.v) ahlakını, edebini, manevî hâlini, nurunu, sevgisini, feyzini ve aşkını tertemiz ruhlarla, kâmil insanlarla, gerçek vârislerle insanlığa sunmak olduğunu anlatan, Tasavvufi İrfan ve Ahlak (Yazı-Makale ve Tebliğler) adlı çalışma, Prof. Dr. Dilaver Selvi’nin son on sene içerisinde hakemli dergilerde yayınlanan makaleleri ve uluslararası sempozyumlarda sunduğu tebliğleri ve tasavvufî irfan ve ahlaka ait yazılarından oluşmaktadır.

 

Nizamiye Akademi Yayınları’ndan çıkan bu çalışmada, Tasavvufun kökeninden tarikatlara, güzel ahlaktan nefis tezkiyesine, kâmil mürşitte bulunması gereken vasıflardan ricâlü’l-gayb’a kadar tasavvufa dair ihsan kavramının altında değerlendirilebilecek birçok kavrama değinilmektedir.

 

 

Teknik Özellikler;

Sayfa Sayısı: 546

Ebat: 16 X 23,5 cm

Dil: Türkçe

Cilt Tipi: Karton Kapak

Kağıt Tipi: Kitap Kağıdı


Genç Genç