koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  25
  40
  %38
  indirim
  Yayınevi:
  Yazar:
  Basım Tarihi:
  2018 (2. Baskı)
  Sayfa Sayı:
  252
  Dil:
  Türkçe-Arapça
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  Kitap hazırlanırken; renklendirme, şemalı anlatım, grafikler ve boyut, istifadenin en üst seviyeye çıkarılması amacına uygun bir şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca Arapça gramer konularının devamının aynı menhec üzere neşri de şimdiden planlanmış durumdadır.

  Kitap 5 bölümden müteşekkildir.

  1. Bölüm: Sarf ve bina hakkındaki temel bilgileri, sülasi mücerred ve mezid baplarla ilgili malumatı ihtivâ etmektedir.

  2. Bölüm: Rubai mücerred, rubai mezid ve rubai mülhak bapları ihtivâ etmektedir.

  3. Bölüm: Aksam-ı semaniye ve aksam-ı seb’ayla ilgili malumatı ihtivâ etmektedir.

  4. Bölüm: Sülasi mezid, rubai mücerred ve rubai mezid fiillerin babları ve çekimlerini ihtivâ etmekte, Kur’ân-ı Kerîm’de yer alan konuyla ilgili fiilleri örneklemektedir.

  5. Bölüm: Kur’ân-ı Kerîm’de geçen sülasi mezid, rubai mücerred ve rubai mezid fiillerin 35 bab’a göre sınıflandırılmasını ihtivâ etmektedir.

  Bu eser Arapça gramere yeni başlayanların hiçbir yardımcı kitaba ihtiyaç duymadan kolaylıkla anlayabileceği şekilde hazırlanmıştır.

  Bu kitabı ayrıcalıklı kılan 6 önemli özellik:

  1. Bu kitap Arapça Kitabu’s Sarf’ın özünden hiç ayrılmadan titizlikle hazırlanmıştır. 2. Her konu anlatımının sonunda özel olarak Kur’an-ı Kerim’den örnekler verilmiştir. 3. Çekim bölümünde Kur’an-ı Kerim’de geçen tüm sülasi mezid, rubai mücerred ve rubai mezid fiiller bablara göre ayrılıp, alfabetik olarak sıralanmıştır. 4. Yine Kur’an-ı Kerim’de geçen tüm sülasi mezid, rubai mücerred ve rubai mezid fiiller 35 bab’a göre sınıflandırılıp, alfabetik sıraya göre dizilmiştir. Fiillerin manaları Kur’an-ı Kerim’de geçtiği şekilde tek tek yazılmıştır. 5. Konular şemalar ve çizimlerle görselleştirilmiştir. 6. Konu anlatımlarından sonra bilgilerin pekiştirilmesi için her bölümün sonuna “alıştırmalar”, “test”, “soruları cevaplayınız”, “boşlukları doldurunuz”, “doğru mu yanlış mı?“, “kendimizi deneyelim” şeklinde çeşitli imtihanlar konulmuştur.

  Her şey Arapçanın daha iyi anlaşılıp, severek ve kolay yoldan öğrenilmesi yolunda hizmet için! Allah Te‘âlâ hepimizi ilim, amel ve ihlâs üzere muvaffak kılsın!