18
35
%49
indirim
Basım Tarihi:
Haziran 2021
Sayfa Sayı:
254
Dil:
Türkçe
Stok Durumu:
stokta
Tedarik Süresi :
24 Saatte Kargoya Teslim

 <p><p><p><p>Ebat: 13,5 x 21 cm.</p></p><br /><br />
<p><p>Kağıt: İthal kitap kağıdı</p></p><br /><br />
<p><p>Cilt: Karton kapak</p></p></p></p>
 

Hiç düşündünüz mü?

İslam’a göre yolculuk ne için yapılmalı, ne tür hallerde zorunlu olmalı veya hiç yapılmaması gereken haller nelerdir? İşte bu tür akılları kurcalayan sorular, cevabını bu kitapta bulabilecek...!

Yolculuk yapmanın dini hükmü, yolculuğun yapılış maksadı ve gerekçesine göre farzdan harama kadar değişiklik arz etmektedir. Hac ve vatan müdafaası gibi farz olan görevleri yapmak için seyahat, farz hükmünü almaktadır. Aynı şekilde kişinin bulunduğu yerde can ve mal güvenliği ile dinini yaşama imkânı kalmadığında oradan hicret etmek için yolculuk yapması da farz sayılmıştır.

Kişinin nezrettiği hac ve umre gibi ibadetleri yerine getirmek ve vacip sayılan amelleri ifa etmek için yolculuk yapması da vacip olmaktadır. Nafile hac ve umre yapmak, akrabalarını ziyaret etmek, tarihi yerleri gezerek geçmişten ibret almak, yeryüzünün güzelliklerini görüp tefekkür etmek amacıyla yapılacak seyahatler teşvik edilmiş; mendup sayılmıştır. Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevî, Mescid-i Aksa ve Kuba mescitlerine ibadet


Genç Genç