koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  4.80
  6.00
  %20
  indirim
  Yayınevi:
  Yazar:
  Basım Tarihi:
  Sayfa Sayı:
  109
  Dil:
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoda

  Müellif bu çalışmasında İslam Dünyasındaki üniversitelerde “Karşılaştırmalı Dinler” ilminin Kur’an ve Sünnetin bu alanda sunduğu bilgiler ve geçmişteki ilim adamlarımızın kullandığı metotlar referans alınarak özümüzü yansıtan bir şekilde kurulmasının gerekliliğini, bu ilmin var olmasının önündeki engelleri ve bu ilmin kurulumu için atılması gereken adımları incelemektedir. İslam dünyasında Karşılaştırmalı Dinler ilminin mazisi ve bugününü incelemekte ve geleceği için de öneriler sunmaktadır.  6.45
  8
  %20
  indirim
  Basım Tarihi:
  2015
  Sayfa Sayı:
  109
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  İslam medeniyetinin bıraktığı ilmî mirasta dinlerin araştırılması ve Karşılaştırmalı Dinler alanına girecek pek çok eser ve çalışma bulunmasına rağmen, günümüz İslam dünyasında “Karşılaştırmalı Dinler” alanına ilgi yeterli derecede değildir. Bu ilgisizlik nedeniyle İslam dünyası genel olarak “Karşılaştırmalı Dinler” alanında Batı’da üretilen bilgi ve metotların esîri olmakta ve Batılıların bakış açılarından etkilenmektedir. Bîrûnî, Şehristânî, İbn Hazm gibi bu alanda öncü şahsiyetlere sahip İslam ümmetinin günümüzde bu alanda yeterli derece etkin olmaması üzücüdür.

  Müellif bu çalışmasında İslam Dünyasındaki üniversitelerde “Karşılaştırmalı Dinler” ilminin Kur’an ve Sünnetin bu alanda sunduğu bilgiler ve geçmişteki ilim adamlarımızın kullandığı metotlar referans alınarak özümüzü yansıtan bir şekilde kurulmasının gerekliliğini, bu ilmin var olmasının önündeki engelleri ve bu ilmin kurulumu için atılması gereken adımları incelemektedir.
  İslam dünyasında Karşılaştırmalı Dinler ilminin mazisi ve bugününü incelemekte ve geleceği için de öneriler sunmaktadır.