31
45
%32
indirim
Yazar:
Basım Tarihi:
Haziran 2021
Sayfa Sayı:
298
Dil:
Türkçe
Tedarik Süresi :
48 Saatte Kargoya Teslim

AKAİD METİNLERİ - 1

 

Akaid ilmi, dini ilimler arasında en başta gelir ve İslâm’ın özünü oluşturur. Bu sebeple İslam’ın ilk asırlarından beri âlimler bu mesele üzerinde titizlikle durmuşlardır. En üstün gaye olan Allah Teâlâ’nın rızasına da ancak temiz bir itikatla ulaşılabilir. Bu sebeple müslüman bir kulun ilk vazifesi akaid ilmini en doğru şekilde öğrenmektir.

 

Efendimiz’in [s.a.v] kurtulacak olan tek fırka diye işaret buyurduğu fırkay-ı nâciye, İslâm âlimlerinin beyanı üzere ehlisünnet ve’l-cemaattir. Aklî ve naklî deliller de bunu göstermektedir. Bu hakikate hizmet etmeye nâil olmak gayesiyle İslâm âlimleri dosdoğru itikadı insanlara en güzel şekilde öğretmek için, doğru inancı gösteren ve köşe taşı durumunda olan eserler kaleme almışlardır. Bu eserlerden bazılarının titiz bir çalışmayla tercüme edilerek hazırlandığı bu kıymetli kitap, günümüz adına müslümanlar için rehber niteliği taşımaktadır.

 

2 cilt olarak hazırlanması planlanan ve her ciltte on bir akaid metninin tercümesinin yer aldığı Akaid Metinleri adlı kıymetli eserin ilk cildi Semerkand Yayınları’ndan çıktı…

 

 

Teknik Özellikler;

Sayfa Sayısı: 298

Ebat: 16,5 X 23,5 cm

Dil: Türkçe - Arapça

Cilt Tipi: Ciltli Kapak

Kağıt Tipi: Kitap Kağıdı


Genç Genç