koklerkitab@gmail.com
0535 574 22 26

  33.75
  45
  %25
  indirim
  Kategori:
  Basım Tarihi:
  2019
  Sayfa Sayı:
  680
  Dil:
  Türkçe
  Tedarik Süresi :
  24 Saatte Kargoya Teslim

  Kahraman, kendini adadığı gaye için inancı hariç herşeyinden vazgeçebilen kişidir.Yerine göre servetinden,yerine göre mevkiinden,yerine göre ailesinden,sevdiklerinle, yerine göre ise de bütün bunların hepsinden aynı anda feragat anlamınagelen, canlarından vazgeçtiklerini görürüz. Yoksa öyle çoklarının zannettiği gibi düşman ordularının ortasına yalın kılıç atlamak değildir kahramanlık.
  Tabii bazen bunu yapmayı da gerektirir ama bu ve benzeri davranışlar öz değil; şekildir sadece.Zaten biz de kitaptaki hikayelerin seçimindebu kriteri esas aldık.Evet ;kitabın içindeki pek çok hikaye ;savaşlarla, düşmanın içine yalın kılıç dalanlarla, kelle koltukta savaşanlarla dolu ama bütün bunların yanı sıra nefsine karşı cihat edenlerin hayrına olmak üzere yaptıkları fedakarlıklarla, hükümdarların karşısında eğip bükmeden, eğilip bükülmeyen doğruyu, sadece doğruyu söyleyenlerle ve kendi ihtiyacı had safhadayken başkalarının ihtiyacını karşılamak amacıyla kendi hakkını infak edenlerle de dolu...
  Bizler kahraman bir ecdadın ahfadıyız. Soyumuz kahraman, geçmişimiz kahramandır.

  Kahramanlık, millet olarak mesleğimiz ve meşrebimizdir, çünkü bizde ne düşman ne de hain bitmez. Biz, dünyayı ve hayatı aşan bir davanın temsilcisi olduğumuz günden bu yana bu böyledir. Bizler Allah’ın dinini yüceltmek, iyiliği emretmek, kötülükten nehyetmek vazifesi ile hayatın üstüne yürüdüğümüzden bu yana ismimiz kahramanların yanına yazılmış, düşmanımız ve hainimiz de batılın ve şeytanın dostu olarak karşımıza yerleşmiştir. Bu böyledir diye şikayet edecek değiliz; tam tersi, bu şerefi hissedip, hissettirmenin tatlı heyecanı içindeyiz.

  “İslam Mücahidlerinden 365 Kahramanlık Tablosu” bu niyetle hazırlanmış bir şan ve şeref tablosudur. Bu kitabı okuyup da yüreği kabaran herkes, kendisiyle Allah’ın razı olacağı, ecdadının iftihar edeceği ve zalimin kahrolacağı bir kahraman adayıdır. Düşman güçlüymüş ne gam, bizde kahraman bitmez.